Koncom mája sa spoločne aj s našimi horskými tátošmi prenesieme do filmu „Na samotě u lesa“. Presne toto spolu s nádhernou prírodou nás totiž čaká na ďalšej komunitnej jazde – tentokrát na malebnom Podpoľaní.

Slovensko je krásne, no s určitou dávkou subjektivity môžeme povedať, že niektoré kútiky sú predsa len ešte o niečo krajšie. A sem treba jednoznačne zaradiť aj Podpoľanie. Kraj pod vyhasnutou sopkou je známy nielen svojimi výnimočnými krojmi, hudbou, roztrúsenými domčekmi, ale aj odľahlejšími zákutiami, ktoré sa spolu 24. a 25. mája vydáme objaviť. Ako to už býva, aj s pridanou hodnotou.

Nielen točením nôh je človek živý

Začneme však netradične – ako pozvánku, tak aj celý víkend. Samotný program totiž začína už v piatok večer. Môžete sa tešiť na prednášky Imromana, na ktoré bude nadväzovať spoločná diskusia. Tentokrát sa rozrozpráva o svojich TOP zážitkoch z maratónov – a tých má po toľkých rokoch veru naozaj požehnane.

Okrem toho sa môžete tešiť aj na to, čo taký pravidelný tréning prináša a čo si berie ako svoju daň v každodennom živote. Čo-to sa dozviete aj o samotnom regióne Podpoľania. Možno aj vďaka takýmto tipom zistíte, že je to oblasť hodná objavovania – pokojne aj počas letnej dovolenky s rodinou.

Zázemie so všetkým, čo k tomu patrí

O priestory a logistiku sa tentokrát stará Hotel Zerrenpach Látky. Azda najzásadnejšou informáciou je, že s kódom „MTBIKER“ získate 30 % zľavu na všetky služby hotela z piatka na sobotu. Užiť si tak môžete nielen prednášky a jazdu, ale aj výnimočnú gastronómiu či masáže. Pri hoteli je zriadená aj požičovňa e-bikov. Na komunitnej jazde radi privítame cyklistov na horských bicykloch akéhokoľvek druhu – či už s vlastným, alebo elektrickým pohonom. Tým pádom sa môže s takouto malou pomocou prísť v sobotu povoziť naozaj celá rodina.

Hotel sa o nás postará ako pred jazdou, tak aj po nej. Účastníci sa na začiatku môžu tešiť na „welcome drink“ v podobe lokálneho ľadového čaju, po dojazde nás bude čakať vytúžená sprcha a takisto porcia guláša. V prípade potreby si tu budete vedieť umyť aj svoje dvojkolesové tátoše. Ako bonus nám bude vyhrávať Ľudová hudba Muzikanti – veď čo by to bolo za Podpoľanie bez poriadnych rozkazovačiek? Labužníci môžu okúsiť aj niečo málo z lokálnych produktov.

Trasa pre každého

Trasu sme sa v spolupráci s agentúrou Banskobystrický kraj Turizmus snažili zvoliť tak, aby ponúkla predovšetkým pestrý mix jazdenia a aby si ju mohol užiť každý. Budeme sa pohybovať mimo premávky po nespevnených cestách pokojným tempom, ktoré budeme prispôsobovať skupine. Oficiálna trasa meria 37 kilometrov, no kto bude chcieť, môže si ju natiahnuť na 50 km s prevýšením zhruba 1 200 – 1 300 metrov. Okruh je vhodný pre MTB, resp. krosové bicykle.

Stúpania nie sú príliš prudké a nesú sa skôr v príjemnom duchu. Odmenou za absolvovanie budú výhľady na detvianske lazy či nádrž pitnej vody Málinec. Dlhšia trasa cyklistov zavedie aj k prameňu rieky Ipeľ, z ktorého sa môžu napiť. Kompletný popis trasy nájdeš aj v našom kalendári.

A práve sem ťa odkážeme, ak by si sa tohto podujatia rád/rada zúčastnil/a. Nájdeš tu všetky ostatné podrobnosti ako aj spôsob prihlásenia sa. Tešíme sa na teba!

Zdroj fotografií: archív organizátorov MTBIKER

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “KOMUNITNÁ JAZDA S MT BIKER”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.