Kategórie:

NÁDEJ JE OBRUČ, KTORÁ NEDOVOLÍ SRDCU ABY PUKLO…

 

Tento príbeh sa naozaj stal. Bol raz jeden chlapec, ktorý žil v krásnom prostredí pod majestátnou Poľanou a spolu s materským mliekom nasával nekonečnú lásku a obdiv k prírode, zvieratám a ľuďom okolo seba. Cítil, že jeho srdce bije len pre tento milovaný kraj a že ho nikdy neopustí, lebo tu žili jeho predkovia a raz tu budú žiť aj jeho deti. Nie raz jeho kroky viedli okolo zrúcanín, ktoré napĺňali jeho dušu zmiešanými pocitmi – snívaním o tom, aké nádherné to tu muselo kedysi byť a zároveň predstavami, že snáď raz aj bude…Roky bežali, chlapec vyrástol na muža a začal si plniť svoje sny a aj ten najväčší a zároveň najnáročnejší sa po dlhých rokoch nakoniec stal skutočnosťou. Je nepredstaviteľné, akú dlhú a ťažkú cestu musel prejsť, kým sa znovuzrodil v plnej kráse a ponúkol svoje priestory, služby a hlavne magickú atmosféru všetkým svojím návštevníkom. MASARYKOV DVOR je už päť rokov neodmysliteľnou súčasťou Podpoľania, jeho symbolom a centrom stretávania sa všetkých, ktorí majú radi príjemné stránky bežného ľudského života. Majestátne kone, priateľsky naladení ľudia, dobré jedlo, oddych a nádherné prostredie sú lákadlom, ktoré neustále priťahuje stále väčší počet hostí tohto neobyčajného „majera“.

Tu by sa príbeh mohol šťastne skončiť…Ale nie je v ľudských silách, aby sme mohli ovplyvniť osud tak, ako sa nám páči. Už druhý raz v tomto roku sa nás pokúša dostať na kolená neviditeľný, ale o to zákernejší nepriateľ – vírus Covid 19.Niekoľkoročné úsilie desiatok zamestnancov a snaha o maximálnu spokojnosť našich hostí padá pod nánosom vládnych opatrení, ktoré majú zmierniť dopad na naše zdravie. Bohužiaľ, nie na našu ekonomiku. Systém, ktorý je momentálne nastavený v našej krajine, nám nedáva veľkú možnosť poskytnúť vám naše služby v kompletnej ponuke. Napriek tomu sa snažíme zo všetkých síl, aby ste aj v tejto neradostnej spoločenskej atmosfére čo najmenej pocítili, že náš život je ochudobnený a snažíme sa vám zaistiť náhradné riešenia. Ubytovanie ponúkame v štandardnom režime, ale stravovanie bude prebiehať na otvorenej terase, alebo vám jedlo doručíme priamo na vašu izbu. Naša terasa je vybavená dekami, ohrievačmi a ponukou teplých nápojov a samozrejmosťou je možnosť predaja jedál cez okienko, ktoré si vezmete so sebou. Namiesto wellness procedúr je tu ponuka masáží, ktoré sú vzhľadom na častú a dôkladnú dezinfekciu naprosto bezpečné.

Pre všetkých záujemcov naďalej zostáva v prevádzke naša predajnička kvalitných regionálnych potravín. S vedomím, že nevieme, ako sa bude situácia v našej aj okolitých krajinách vyvíjať, je pre vás istotne dobré sa uistiť, že môžete svoju rodinu predzásobiť domácimi zemiakmi, cestovinami, mliečnymi a mäsovými výrobkami, stále vyhľadávanejšou divinou, alebo hovädzinkou z domáceho chovu.

A ako bonus sú tu stáli obyvatelia našich stajní, ktorých môžete prísť pozdraviť do ich výbehu. Ten krásny výhľad, vôňu jesene a čaro domova, nášho jedinečného kraja pod hrdou Poľanou vám nikto nevezme. Nerušte svoje pobyty, neobchádzajte náš Masarykov dvor, nenechajte sa poddať beznádeji, ktorá sa nás valí z televíznych obrazoviek. Nedajme si vziať svoje tradície, nebojme sa byť tým, kým sme a hlavne, nenechajme sa vykoreniť z našej milovanej vlasti. Nikomu a ničomu… A nedovoľme, aby sa sen jedného chlapca rozplynul…

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “MASARYKOV DVOR a jeho PRÍBEH”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.