Park KOŠÚTKA je celoročné stredisko s novovybudovaným penziónom a chutnou domácou reštauráciou, ktoré sa nachádza na okraji podhorského mesta Hriňová, uprostred podpolianskej prírody. Skvelou polohou je ideálnym východiskovým bodom pre turistiku v regióne.

Penzión Košútka ponúka ubytovanie pre 57 osôb v 17–tich izbách, ktoré majú vlastnú kúpeľňu, WC, balkón, TV a WIFI pripojenie na internet.

Súčasťou penziónu je príjemná reštaurácia s domácou kuchyňou a veľkou slnečnou terasou, ktorá vo Vás prebudí kulinársky zážitok z podpolianskych jedál. Reštaurácia je ideálnym miestom pre rodinné oslavy, posedenia, firemné teambuildingy alebo svadby. 

PARK KOŠÚTKA V LETE

Počas letnej sezóny sa Park Košútka mení na adrenalínový park, kde najväčšou atrakciou je ZipWire – najdlhší zjazd na kladke na Slovensku, ktorý vám so svojou dĺžkou 451 m vyrazí dych. Spusťte sa do prázdna a dosiahnite rýchlosť 50 km / h vo výške takmer 40 metrov nad zemou. ZipWire je nezabudnuteľný zážitok, ktorý si musí skúsiť každý!

ZÁŽITOK PRE DETI

Pre rodiny s deťmi sú v ponuke športoviská pre futbal a volejbal, detské ihrisko s pieskoviskom, nafukovací hrad a trampolíny. Počas letných prázdnin je v stredisku organizovaný detský letný tábor pre deti od 5 do 14 rokov. V stredisku sa nachádza minifarma s domácimi zvieratkami, a to ovečkami, kozičkami i prasiatkami.

Novovybudovaný lanový park pre deti a dospelých je vhodným aktívnym relaxom. Zvoľte si náročnosť, dĺžku a prekonajte 17 prekážok rôznych obtiažností, ktoré sú situované v tichom prostredí v lese nad potokom. Pre menej odvážnych a deti sa nachádza v lanovom parku malý ZipWire, ktorý sa nachádza tesne nad zemou a má dĺžku približne 20 metrov.

V lete je Košútka známa i pre svoje downhillové trasy, na ktorých sa rozprestiera Absolute Bikepark Košútka. 

 

Terrabike na návšteve BikeParku Košútka

Ahojte cyklisti, navštíli sme BikePark Košútka pri mestečku Hriňová. 🙂 V areáli je vybudovaných päť tratí pre začiatočníkov a pokročilých bajkerov. Dĺžka tratí je až osem kilometrov. Výstavba parku trvala dva roky a chalani na ňom robia dodnes, a neustále ho vylepšujú. Viac sa dozviete vo videu.

Uverejnil používateľ Terrabike Streda 22. júla 2020

SKICENTRUM KOŠÚTKA V ZIME 

Stredisko leží v nadmorskej výške 503 m n. m. – 723 m n. m. a je vhodné pre začiatočníkov, ale i skúsených lyžiarov. Ponúka 4 zjazdovky rôznych kategórií, kde najdlhšia má dĺžku 1 140 metrov a ponúka nádherné panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie. V stredisku sa nachádzajú 4 vleky, ktoré sú schopné prepraviť za hodinu až 2 000 ľudí.

Pre najmenších lyžiarov je pripravené nekonečné lano. Celé stredisko je umelo zasnežované a na najdlhšej umelo osvetlenej zjazdovke prebieha večerné lyžovanie s nezabudnuteľným výhľadom na večerné Podpoľanie.

Pre vyznávačov adrenalínu je v prípade dobrých snehových podmienok vybudovaný SnowPark so skokmi, railmi a ďalšími prekážkami.

Samozrejmosťou je požičovňa a servis lyží, snowboardov, obuvi a doplnkov. Pre lyžiarov, ktorí sa chcú naučiť alebo zdokonaliť lyžovať či snowboardovať sú pripravení skúsení inštruktori. Pre deti je prevádzkovaná lyžiarska škola a škôlka.

 

Slanec 847; 962 05  Hriňová

+421 905 77 33 44

penzion@kosutka.sk

Park Košútka

Skicentrum Košútka, Slanecká, Hriňová-Malý Slanec, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Park Košútka”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.