Foto – Jozef Baran, Divín

Pre milovníkov vodných športov je v ponuke vodná nádrž Ružiná, ktorá je od obcí pod Poľanou vzdialená 20 km. Na Divínskej strane priehrady sa počas celého leta konajú rôzne akcie i športové súťaže. Návštevníci si môžu požičať člnky, vodné bicykle, surfy i iné športové potreby.

 

Pokiaľ dávate prednosť kúpaniu na kúpaliskách, potom sa môžete osviežiť na kúpalisku v Detve alebo v „morskej“ vode v regióne Novohrad, kde nájdete hneď niekoľko miest, ktoré sú stvorené na relax počas horúceho leta.

Termálny akvapark Novolandia sa nachádza v obci Rapovce pri Lučenci. Návštevníci tu nájdu geotermálnu vodu využívanú na rekreačné účely tzv. „reliktnú“  morskú vodu, ktorá má teplotu 38,1°C, má blahodárne účinky na ľudský organizmus a priaznivo pôsobí na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, ale aj nervového systému. Osviežiť sa môžete v štyroch bazénoch od plaveckého až po relaxačný, tiež tu nájdete bazén pre najmenších. Počas celého roka je v prevádzke aj welness so saunami a vírivkou.

Cestou z Rapoviec v mestskej časti Opatová patriacej k mestu Lučenec  nájdete Miraj Resort. Hoteloví hostia majú k dispozícií wellness & spa, fitness centrum, bowling, reštauráciu a lobby bar. Dominantou rezortu sú bazény s morskou vodou, palmy a piesočnatá pláž s pravým morským pieskom. Okrem klasického leňošenia môžete využiť čas aj na aktívny oddych na tenisovom kurte alebo golfovom ihrisku. Spojenie týchto elementov a polohy vytvára jedinečnú dovolenkovú atmosféru, takmer identickú s exotickými krajinami.

Ak Vás dovolenkové cesty povedú smerom na Veľký Krtíš nájdete tu obec Dolná Strehová, ktorá ponúka možnosti relaxu v Hoteli Aquatermal, vo wellnesse a na letnom kúpalisku Kupko Strehová.

Kúpalisko Detva

Kúpalisko 410/23, 962 12 Detva, Slovensko

Novolandia

THERMAL PARK NOVOLANDIA Rapovce, Rapovce, Slovensko

Miraj Resort

MIRAJ RESORT, Opatova, Lučenec, Slovensko

Hotel Aquatermal

Hotel Aquatermal, Hlavná, Dolná Strehová, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “VODNÉ ŠPORTY”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.