Snehové podmienky umožnili aj tento rok vyraziť nášmu SKIBUSU Novohrad-Podpoľanie. Za akčnými zážitkami sa priaznivci zimných športov odvezú SKIBUSOM do 4 lyžiarskych stredísk, bežkárskych areálov ale aj za zimnou pešou turistikou v regióne Podpoľanie až do 26. februára 2022. 

Skibus Novohrad-Podpoľanie vyráža každú sobotu od 25. decembra 2021 do 26. februára 2022 v ranných hodinách z Fiľakova, pokračuje cez mesto Lučenec naprieč Novohradom a zavezie Vás až na nádherné rázovité Podpoľanie do 4 lyžiarskych stredísk:

V Ski centre Košútka si môžete vychutnať 4 zjazdovky rôznych obťažností vhodné pre rodiny s deťmi, pre začiatočníkov i pokročilých lyžiarov spolu s jedinečnými panoramatickými výhľadmi na hriňovské lazy a Podpoľanie. Pre vyznávačov adrenalínu je v stredisku vybudovaný SnowPark so skokmi, railmi a ďalšími prekážkami. Samozrejmosťou sú skúsení lyžiarsky inštruktori, lyžiarska škola a škôlka ako aj požičovňa a servis lyží, snowboardov, obuvi a doplnkov.

Lyžiarske stredisko Kočanda je ideálnym miestom pre lyžiarov začiatočníkov, ale najmä pre rodiny s deťmi, nakoľko ponúka príjemnú lyžovačku na dvoch menej náročných vlekoch.  Lyžiarske stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 900 m n. m a celková dĺžka zjadoviek je cca 500 m.

Lyžiarske stredisko Zerrenpach – Látky  v areáli hotela ZERRENPACH Látky je rodinné lyžiarske stredisko so svahmi rôznych obťažností, s dvoma lyžiarskymi vlekmi s dĺžkou 1,2 km. Pre najmenších je k dispozícii lanový detský vlek s dĺžkou 70 m. Návštevníkom stredisko ponúka možnosť nočného lyžovania, zapožičanie lyžiarskeho vybavenia aj kvalitný SKI servis.

Lyžiarske stredisko Kokava-Línia v pokojnom prostredí Stolických vrchov je lyžovanie vhodné pre začiatočníkov, i pokročilých lyžiarov a rovnako má výborné podmienky pre rodiny s deťmi. V stredisku je k dispozícii 5 lyžiarskych vlekov a 1 detský lanový vlek s dĺžkou 50 m. Pre návštevníkov je zabezpečený SKI servis, požičovňa, úschovňa a pre najmenších lyžiarska škola.

Bežecký areál Látky – Mláky je vyhľadávaným strediskom bežeckého lyžovania v krásnej podpolianskej prírode. Pre návštevníkov je pripravených 10 km špičkovo upravených bežeckých tratí, ktoré vedú na najvyšší vrch Bykovo s nadmorskou výškou 1 111 m.n.m. Trate sú prepojené s lyžiarskym strediskom Zerrenpach – Látky, kde sa bežkári môžu ohriať pri teplom čaji.

Cenník SKIBUSU Novohrad – Podpoľanie:

Fiľakovo – Hriňová/Kokava Línia a späť – 5,00€,
Lučenec/Vidiná/Lovinobaňa/Mýtna – Hriňová/Kokava Línia a späť – 4,00€,
Hriňová – Kokava Línia a späť – 2,00€.

Kapacita Skibusu je 45 osôb s tým, ze tento rok bude za autobusom pripojený osobitný príves na lyže. 

 

Záujemcovia sa na Skibus môžu zahlásiť vždy do piatku pred jazdou skibusu do 12.00 hod. v Mestskom informačnom centre alebo na tel. čísle 047/433 15 13.

Sponzormi projektu sú:

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Žiadnym autom, žiadnym busom, na lyžovačku jedine SKIBUSOM”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.