Kategórie:

Martin a Mima natočili rozkvitnuté Hriňovské lazy 

 

Video vo svete zožalo obrovský úspech a my sme tvorcov videa s Hike the World vyspovedali v rozhovore. 

 

Skúste nám niečo prezradiť o Vás a o myšlienke založiť Hike the World ?

Sme mladý pár Martin a Mima a takmer celý náš voľný čas trávime práve v prírode a v horách.

Myšlienka o založení projektu Hike the World vznikla asi pred 3 rokmi, kedy sme sa rozhodli zvečňovať naše potulky po prírode na kameru a zdieľať to na našich sociálnych sieťach. Postupne sa naše videá začali páčiť stále viac a viac ľuďom a tak sme investovali aj do lepšej techniky.

Ako vznikol nápad natočiť Hriňovské lazy?

Pred rokom sme vydali naše najúspešnejšie video TOP 12 places in Slovakia, kde boli Hriňovské lazy len ako otvárací a zatvárací záber, ktorý sa ľuďom veľmi páčil.

Tohto roku sme sa rozhodli natočiť ešte lepšie a krajšie video o celom Slovensku a jedno z miest, ktoré tam chceme vyzdvihnúť sú aj práve spomínane lazy. Keďže nám tento kraj veľmi učaroval a na jar sa vďaka zakvitnutým čerešniam mení na rozprávku, tak sme sa rozhodli mu venovať aj samostatné video.

Ako prebiehalo natáčanie na lazoch?

Samotné natáčanie prebiehalo len jedno poobedie, kedy sme sa s priateľkou vybrali na 10 km prechádzku po lazoch z miesta Bystré Vrátka a skončili sme pod vrchom Javorinka. Naše videá sa vždy snažíme zachytávať v tých najkrajších svetelných podmienkach a aj preto sme pri natáčaní lazov počkali až do samotného západu slnka, kedy sa kraj ukáže v tom najkrajšom šate.

Popri natáčaní ste určite mali možnosť navštíviť miesta na Podpoľaní, prezradíte nám, ktoré to boli?

Keďže celé natáčanie trvalo len jedno poobedie, viacmenej sme stihli len spomínanú 10 km prechádzku. Určite sa však do tohto kraja ešte vrátime a radi ho spoznáme viac.

Aké miesta na Podpoľaní pokladáte za najkrajšie ?

Z pohľadu kameramana a fotografa sú Hriňovské lazy slovenský unikát, a ako celok pôsobia so svojími terasovitými políčkami a zakvitnutými čerešňami neskutočne krásne. Dôkazom je aj to, že každým rokom sa stále viac fotografov snaží zachytiť ich krásu.

V tejto oblasti, sme bohužiaľ strávili veľmi málo času a pozerali sme sa na neho len ako na celok. V budúcnosti sa však veľmi radi vrátime na dlhšiu dobu a spoznáme viac pekných miest v okolí.

Aké sú vaše plány do budúcnosti?

Momentálne pilne pracujeme na našom doposiaľ najväčšom video projekte o Slovensku, a tak beháme po tých najkrajších miestach a snažíme sa zachytiť krásu našej rodnej vlasti. Video sa pokúsime zverejniť už toto leto.

Ďakujeme za rozhovor.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Hike the World”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.