»

Pivnica a Penzión pri studni sa nachádza priamo uprostred starej časti mesta Detva v tichom a pokojnom prostredí v zrekonštruovanom Kohnovom dome z polovice 19. storočia. Vchod zdobí krásne zrekonštruovaná pôvodná detvianska studňa a maľovaná drevená detvianska brána.

Jedná sa o jeden z najstarších zachovaných domov v Detve, v ktorom sa v prvej polovici minulého storočia nachádzal najväčší obchod v Detve a okolí.

Dom je citlivo, vkusne zrekonštruovaný a ponúka pokoj a ticho v dvore uzavretom od ulice.

Reštaurácia s kapacitou 60 miest sa nachádza v zrekonštruovanej pivnici s pôvodnou kamennou klenbou, v lete je rozšírená o letnú terasu pre 40 ľudí.

Na poschodí sa nachádza penzión s originálne zariadenými a útulnými izbami a konferenčná miestnosť pre 15 ľudí.

S históriou Detvy sa zákazníci môžu zoznámiť prostredníctvom dobových fotografií, ktoré zdobia steny vchodu do reštaurácie.

Prvé poschodie penziónu ponúka prechádzku minulým storočím prostredníctvom historických fotografií rodiny Kohnovcov, ktorí dom postavili a od polovice minulého storočia tu žili a pracovali až do druhej svetovej vojny.

Na tomto poschodí môžete obdivovať aj portréty Detvanov v nádherných a jedinečných detvianskych krojoch.

Kabanica je jedným zo symbolov Detvy a so životom posledného detvianskeho krajčíra kabaníc a súkenných nohavíc Jána Pivku sa môžete zoznámiť na druhom poschodí penziónu.

Celý interiér a exteriér je vyzdobený ďalšími zberateľskými predmetmi, ako je fujara, valaška, kolovrat, maselnica, lopata na pečenie chleba či drevený voz.

Uzavretý dvor s bohatou a upravenou zeleňou ponúka priestor na prechádzky, deti sa môžu hrať na ihrisku a obdivovať domáce zvieratká, ktoré sa chovajú v areáli.

Miesto je výborným východiskovým bodom na výlety, turistiku, cykloturistiku, návštevníci môžu obdivovať krásy Podpoľania, neďaleko sa nachádza Kaľamárka – raj pre horolezcov či majestátny masív Poľany.

Majiteľka Slávka si zakladá hlavne na osobnom prístupe k zákazníkom, pričom mnohí z nich sa vyjadrujú, že sa u nej cítia ako doma, nie ako v hoteli, čo ju naozaj teší. 🙂

Teší sa na Vás Pivnica a Penzión pri studni !!

Pivnica a Penzión pri studni

Pivnica a Penzion pri Studni, Partizanska 70, 962 12 Detva.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Pivnica a Penzión pri studni”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.