Hriňovská drevenica prof. Štefana Nosáľa vás srdečne pozýva do svojich priestorov na pravidelné prehliadky !!

 

Hriňovská drevenica, v ktorej je zriadená expozícia tradičnej ľudovej kultúry Podpoľania a pamätná izba prof. Štefana Nosáľa, je jedným z posledných príkladov tradičnej architektúry zachovalej priamo v centre mesta. Trojpriestorová drevenica vyniká pôsobivým estetickým prevedením verandy – gánku, ktorý je tvorený ručne vypaľovanými latkami, kde si návštevníci môžu posedieť a oddýchnuť na drevených laviciach.

Pamätná izba prof. Štefana Nosáľa ponúka návštevníkom komplexný obraz o jeho živote. Venuje sa detstvu, vzdelaniu, pôsobeniu v tanečnej skupine Odzemkári, v súbore Lúčnica, publikáciám, oblasti hudby, filmu a ďalším témam. Hriňovská drevenica je zároveň inštitúciou, ktorá sa venuje regionálnej výchove pre základné a umelecké školy, miestne združenia a folklórne súbory.

Pre návštevníkov sa organizujú aj rôzne remeselné dielne, pre ktoré je vyčlenená jedna z miestností drevenice. Ich cieľom je oživiť a odovzdať zručnosť zanikajúcich remesiel, ako napríklad ľudové šperkárstvo, výroba ľudových hudobných nástrojov, vyšívanie krivou ihlou, výroba fujary, rezbárstvo, hrnčiarstvo, kváskovanie a iné.

 

Otváracie hodiny 

Otvorené v letnej sezóne od 10.07.2020 počas víkendov 

Piatok – Nedeľa od 10.00 do 16.00 hod.

Obedná prestávka: 12.00 -13.00 hod. 

Vstup: dospelí 2 € / deti zadarmo / ZŤP a dôchodcovia: 1 €

 

 Hriňová 714, 962 05 Hriňová

 0918 877 561

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Hriňovská drevenica”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.