ZIMA NA PODPOĽANÍ 

Región Podpoľanie má výborné podmienky pre zimné športy či už je to zjazdové a bežecké lyžovanie, korčuľovanie, alebo skialpinistické túry na vrch Poľany. Región má pre Vás v ponuke viac ako 5 km zasnežených lyžiarskych zjazdoviek a viac ako 10 km upravených bežeckých tratí.

Tak neváhajte a zažite zasnežený región pod Poľanou aj v ZIME!!

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE 

Lyžiarske strediská na Podpoľaní majú výborne upravené zjazdovky rôznych obtiažností, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi, pre začiatočníkov i pokročilých lyžiarov.

SKIBUSOM ZA ZIMNÝM ZÁŽITKOM!!

Využite komfortnú a ekologickú jazdu SKIBUSOM NOVOHRAD – PODPOĽANIE k upravovaným bežkárskym tratiam a do rodinných lyžiarskych stredísk. Vďaka skibusu sa môžete pohodlne prepraviť a užiť si lyžovačku, bežecké lyžovanie a zimnú pohodu v lyžiarskych strediskách na Podpoľaní.

SKI CENTRUM KOŠÚTKA 

Lyžiarske stredisko SKI CENTRUM KOSUTKA leží v nadmorskej výške 503 m n. m. – 723 m n. m. Ponúka 4 zjazdovky rôznych kategórií, kde najdlhšia má dĺžku 1,2 km a ponúka nádherné panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie. Celé stredisko je umelo zasnežované a na najdlhšej umelo osvetlenej zjazdovke prebieha večerné lyžovanie s nezabudnuteľným výhľadom na večerné Podpoľanie. Pre vyznávačov adrenalínu je v prípade dobrých snehových podmienok vybudovaný SnowPark so skokmi, railmi a ďalšími prekážkami. 

Lyžiarske stredisko – Zerrenpach

V areáli hotela ZERRENPACH Látky s nadmorskou výškou 927 m.n.m. – 1 025 m.n.m sa nachádza lyžiarske stredisko s dvoma lyžiarskymi vlekmi s dĺžkou 1,2 km a jeden lanový detský vlek s dĺžkou 70 m. Návštevníkom stredisko ponúka možnosť nočného lyžovania, zapožičanie lyžiarskeho vybavenia a SKI servis.

Lyžiarske stredisko Kočanda

KOČANDA s nadmorskou výškou 910 m.n.m sa nachádza na spojnici medzi Hriňovou a Kokavou nad Rimavicou 1 km od obce Látky. Stredisko návštevníkom ponúka príjemnú lyžovačku na dvoch menej náročných vlekoch s dĺžkou 500 m a možnosť večerného lyžovania.

Lyžiarske stredisko Kokava-Línia

KOKAVA – LINIA  / 660 – 820 m.n.m / sa nachádza v Stolických vrchoch 11 km od Kokavy nad Rimavicou. V stredisku je 5 lyžiarskych vlekov s dĺžkou 2 km a 1 detský lanový vlek s dĺžkou 50 m. Stredisko ponúka aj večerné lyžovanie na osvetlenom svahu. Pre návštevníkov je zabezpečený SKI servis, požičovňa, úschovňa, lyžiarska škola a bufet.

BEŽECKÉ LYŽOVANIE 

Bežecký areál Látky – Mláky

Bežecký areál Látky – Mláky je vyhľadávaným strediskom pre milovníkov bežeckého lyžovania, ktorý Vás prevedie krásnou podpolianskou prírodou. Pre návštevníkov je pripravených 10 km špičkovo upravených bežeckých tratí, ktoré vedú v lokalite na najvyšší vrch Býkovo s nadmorskou výškou 1 111 m.n.m. Trate sú prepojené s lyžiarskym strediskom Zerrenpach – Látky, kde sa bežkári môžu ohriať pri teplom čaji.

KORČUĽOVANIE 

Zakorčuľovať si na ľade môžete v krásnom zasneženom prostredí miest pod Poľanou v Hriňovej a v Detve. V Hriňovej je možnosť korčuľovania na otvorenom verejnom klzisku v miestnej časti Slanec a v Detve v krytom zimnom štadióne.

Lyžiarske stredisko Kočanda

Lyžiarske stredisko Kočanda, Látky

SKI centrum Košútka

Skicentrum Košútka, Slanecká, Hriňová-Malý Slanec, Slovensko

Lyžiarske stredisko - Zerrenpach

Lyžiarske stredisko - Zerrenpach, Látky

Lyžiarske stredisko Kokava-Línia

Lyžiarske stredisko Kokava-Línia

Bežecký areál Látky – Mláky

Bežecký areál Látky – Mláky

Verejné klzisko - Hriňová

Janka Kráľa 1982/42, 962 05 Hriňová, Slovensko

Zimný štadión Detva

Zimný štadión, Detva, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “ZIMNÉ ŠPORTY”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.