Región PODPOĽANIE patrí medzi najsvojráznejšie regióny na Slovensku. Táto očarujúca podhorská krajina vyniká prírodnými zaujímavosťami, množstvom lesov, potokov a minerálnych prameňov, ale aj jedinečnou a stále živou ľudovou kultúrou. Mestá, obce Podpoľania a laznícke usadlosti rozptýlené na úpätí Poľany ponúkajú jedinečnú nedotknutú prírodu, veľa prírodných pozoruhodností, stretnutia s tradíciami a čaro vidieckeho života. To všetko návštevníkom ponúka Kultúrna cesta Podpoľanie, ktorej súčasťou je vyše 30 originálnych autentických kultúrnych, ale i prírodných zážitkov.

Kultúrna cesta zachováva kultúrne a prírodné pozoruhodnosti, rozvíja a spája tradičné i súčasné zaujímavosti a atrakcie. V rámci projektu sa realizoval aj výskum zameraný na tradičný ľudový odev, ľudovú architektúru a sakrálne pamiatky, na základe ktorého boli vydané dve publikácie. Súčasťou projektu bolo aj zhotovenie 30 replík tradičných odevov a replík ľudovej architektúry, ktoré sú využívané na rôznych podujatiach v regióne Podpoľanie.

Nový zážitkový produkt návštevníkov prevedie TOP atraktivitami regiónu pod divokou Poľanou. Kto sa s nami vydá na túto cestu objaví miesta, o ktorých možno ani nevedel. Spozná príbehy tunajších ľudí, lazníkov, gazdov, ktorí žijú pod Poľanou. Naučí sa remeslo, ochutná tunajšiu gastronómiu a možno sa aj vyoblieka do kroja a potom sa v ňom odfotí. Ktovie, možno sa aj gazdovať, tancovať či spievať naučí. Kto sa po tejto ceste vydá, určite neobanuje a zažije neopakovateľné momenty na Podpoľaní.️

MAPA TURISTICKÝCH ZAUJÍMAVOSTÍ

Tak neváhajte a príďte do regiónu pod Poľanu. Čaká na Vás región plný zážitkov!! 😉

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Kultúrna cesta Podpoľanie”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.