Na bicykli v Podpoľaní

Ak Vás láka kraj s bohatou históriou, jedinečným folklórom i ľudovou kultúrou a unikátnymi prírodnými zaujímavosťami vytvorenými sopečnou činnosťou, tak neváhajte a navštívte tento krásny kraj, ktorý môžete zažiť aj na bicykli. V oblasti Podpoľania je pre Vás pripravených viac než 300 km značených cyklotrás a množstvo miestnych cestičiek po okolitých lazoch pod Poľanou.

Objaviť Podpoľanie môžete najmä na hlavnej cyklotrase značenej zelenou farbou – Okruh okolo Poľany v dĺžke 127 km, ktorý Vás prevedie malebnou prírodou Podpoľania od Detvy cez Skliarovo, Hriňovské lazy, Detviansku Hutu, Látky cez Lom nad Rimavicou, Sihlu, Kamenistú dolinu, Tri vody, Strelníky, Povrazník, Dúbravicu, Čerín, Hrochoť, Očovú a cez Dúbravy naspäť do Detvy.

Na Podpoľanie sa z okolitých regiónov dostanete na bicykloch aj cez tri cyklomagistrály značené červenou farbou – Rudohorská cyklomagistrála cez Zvolen, Zolnú, Očovú, Dúbravy, Detvu, Skliarovo, Hriňovú, Detviansku Hutu, Látky a Polianky, smerujúcu ďalej do Kokavy nad Rimavicou. Trasa ponúka pekný výhľady na masív Poľany i na unikátne terasovité políčka. Popri cestách sa nachádzajú vyrezávané drevené kríže, typické pre Podpoľanie. Úsek prechádzajúci cez hriňovské a detvianske lazy ponúka výhľady na rázovitú krajinu s lazníckym osídlením a stále živým hospodárením. Z Novohradu vedie na Podpoľanie Novohradská cyklomagistrála cez Budinú, Piešť, Podkriváň, Kriváň do Detvy. Tretia je severná časť Hontianskej cyklomagistrály cez Vígľašskú Hutu, Klokoč, Stožok smerom do Detvy.

Cyklotrasy a cyklochodníky pre svojich návštevníkov ponúka aj Masarykov dvor vo Vígľaši, ktorý má na areál napojených niekoľko trás. Priamo z Masarykovho dvora vedie cyklochodník cez malebné obce pod Poľanou cez Stožok, Krné, Detvu, Kostolnú, Dúbravy, Hradnú, Holcov Majer, Vígľaš a späť na Masarykov dvor.

Požičovňa bicyklov na Masarykovom dvore 

Pre návštevníkov, ktorí si chcú zapožičať horské alebo cestné bicykle je k dispozícii požičovňa v areály Masarykovho dvora v obci Vígľaš, odkiaľ sa môžete vybrať na cyklopotulky Podpoľaním.

Požičovňa elektrobicyklov na Podpoľaní 

Pre tých, ktorí si chcú krajinu pod Poľanou vychutnať pohodlne z elektrobicykla je k dispozícii požičovňa E-BIKE PODPOLANIE, ktorá má tri výdajné miesta v Detve, Hriňovej a Očovej, pričom si elektrobicykle treba objednať online na webovej stránke.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “CYKLOTURISTIKA”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.